Zamiany w programie

Z przyczyn od nas niezależnych wydarzenia „Dance Battle. Zawody taneczne. Impreza towarzysząca” oraz „Bohater – live looping show” zostały odwołane.

Jednak w zastępstwie w Wall Street odbędzie się koncert Ryszarda Styły i Waldemara Gołębskiego.

Ryszard Styła
Zaczął grać na gitarze w wieku szesnastu lat. Jego idolami byli: Jimi Hendrix, Bob Dylan, Jimmy Page i Deep Purple. Zadebiutował w 1972 roku jako gitarzysta formacji bluesowo-rockowych, m.in. System. W 1976 r. wraz z grupą Stump pod kierunkiem Wojciecha Groborza zdobył wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Następnie współpracował z zespołem Jazz Live w którym grali uznani jazzmani: Jerzy Bezucha, Ryszard Kwaśniewski, Marian Pawlik i Stefan Sendecki.
Zasłynął dzięki niebanalnym i wszechstronnym kreacjom artystycznym. Był członkiem legendarnych grup wywodzących się z kręgu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina i Wały Jagiellońskie. Grał w zespole jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band i w jazz-rockowej formacji Dżamble z którą współpracował do końca 1981 roku. Na początku 1982 r. trafił do zespołu Laboratorium z którym współpracował przez pięć lat i do Wałów Jagiellońskich. W kolejnych latach akompaniował piosenkarkom: Elżbiecie Adamiak, Maryli Rodowicz, Krystynie Prońko oraz piosenkarzom: Andrzejowi Zausze, Zbigniewowi Wodeckiemu i Ryszardowi Rynkowskiemu. Brał udział w projektach Vitlolda Reka i Tomasza Stańki. Nagrywał i koncertował z grupami Basspace Witolda Szczurka i Brass Time Adama Kawończyka – z zespołem Kawończyka wystąpił na festiwalu Jazz nad Odrą, gdzie zdobył nagrodę indywidualną. Ponadto współpracował z krakowskimi poetami Adamem Ziemianinem i Wojciechem Belonem.
Od 1986 roku z powodzeniem prowadzi własny zespół Spectrum Session do którego zaprasza polskie i amerykańskie sławy jazzu i bluesa, takie jak: Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Władysław Sendecki, Andrzej Cudzich, Jorgos Skolias, Marek Bałata, Jacek Kochan, Robert Kubiszyn, Sławomir Berny, Leszek Szczerba, Jan Pilch, Krzysztof Ścierański, Piotr Wojtasik, Cezary Konrad, Kazimierz Jonkisz, Carlos Johnson, Billy Dickens, Ernie Adams, James Cammack, Steven Hooks, czy Derrick Jones. Ponadto gitarzysta współpracuje z nowohuckim raperem i performerem Pawłem Dróżdżem (Bohater).
Styła brał udział w licznych polskich festiwalach jazzowych, takich jak: Jazz nad Odrą, Solo, Duo, Trio, Jazz Jamboree, Zaduszki Jazzowe, Warsaw Summer Jazz Days, Era Jazzu, Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, katowicki Festiwal Gitary Elektrycznej, Targi Kielce Jazz Festiwal (Muzyczne Listy do Milesa Davisa). Był również gościem wielu festiwali zagranicznych, jak: Zaduszki Jazzowe w Chicago, Międzynarodowe Festiwale Jazzowe w Hanowerze, Berlinie Zachodnim, Frankfurcie, Monachium, Bazylei, Zurychu, Wiedniu, Kijowie i Göteborgu.
Muzyk ma na koncie kilka płyt autorskich. W 1999 r. razem z córką Karoliną Styłą nagrał album pt. My Favorite Songs. Nagrana wspólnie z Jarosławem Śmietaną płyta Kind Of Life z 1998 roku została uznana za jedno z najlepszych dokonań w zakresie muzyki jazzowej. Autorskie dokonania Styły oscylują wokół estetyki fusion. Artysta wypracował na wskroś indywidualny styl własnej muzycznej wypowiedzi. Jednym z jego programów jest solowy recital gitarowy pt. Świat Gitarą Malowany, który zdradza fascynacje muzyką wszystkich kontynentów. Muzyk wiele lat spędził w Kanadzie i USA, gdzie również koncertował.
We wrześniu 2012 roku odbył się koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej Ryszarda Styły pt. Świat gitarą i poezją malowany. Artysta w poświęcił go nieżyjącemu pieśniarzowi Wojciechowi Belonowi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: E. Adamiak, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina, Jerzy Filar, Grzegorz Bukała, Bogusław Mietniowski, Basia Stępniak-Wilk, Andrzej Sikorowski, Andrzej Poniedzielski, Marcin Daniec.
Waldemar Gołębski
Waldemar Gołębski, kompozytor, aranżer, muzyk grający na elektronicznym instrumencie dętym EWI. Stosując wyjątkowe techniki artykulacyjne i spory zestaw syntezatorów sterowanych przez EWI, jestem jedynym w swoim rodzaju muzykiem grającym na analogu w ten sposób. Komponuje muzykę do tekstów, filmową i teatralną. Piszę aranżacje w wielu stylach muzycznych. Jako bardzo wszechstronny muzyk sesyjny bierze udział‚ w różnych przedsięwzięciach artystycznych – zarówno z kręgu poezji, bluesa, jazzu jak i muzyki współczesnej klasycznej.
Na przełomie lat 80 i 90 prowadził Szkołę Muzyki Rozrywkowej, a następnie także Big Band „Cracow Youth Jazz Ensemble” przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Przez wiele lat współpracował z Zakopiańską Akademią Sztuki przy organizacji Międzynarodowych Mistrzowskich Muzycznych Kursów Muzycznych. Jest autorem aranżacji, także orkiestrowych i kompozycji jazzowych. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wystąpił z wieloma cenionymi na arenie współczesnego jazzu muzykami takimi jak Ryszard Styła, Vitold Rek, Andrzej Rusek, Arek Skolik, Cezary Konrad, Adam Kowalewski, Krzysztof Ścierański, Włodzimierz Kiniorski, Janusz Strobel czy Antoni Krupa.
Członek formacji „Spectrum Session” Ryszarda Styły, „Simple Free” Włodzimierza Kiniorskiego, lider i założyciel projektu „Niteline Jazz”.