3. Noc Kulturalna

KONCERTY:

18:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Koncert muzyki popularnej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dyrygent Krzysztof Pośpiech.

19:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Wieczór cygański Romane Gila.
Cygańskie pieśni śpiewa Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała.

19:00 – 21:00 Café Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1
Piotr Brodziński, Layla – koncert Unplugged.

20:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Recital chopinowski – Tomomasa Sakata (Japonia).

21:00 Bar „Pod gruszą”, Al. NMP 37
Koncert z okazji 80-tych urodzin Milesa Davisa.

21:00 Winiarni Stary Rynek, ul. Mirowska 10
Koncert: Jacek Bieleński (gitara, vocal).

21:30 – 24:00 Cafe Bianco, Wały Dwernickiego 11 pawilon 5
Piotr Brodziński, Layla – koncert Unplugged.

Od 22:00 „Utopia”, ul. Jasnogórska 13
Noc z muzyką reggae – koncert zespołu DAAB.

22.30 Teatr im. A. Mickiewicza, sala kameralna, ul. Kilińskiego 15
Koncert jazzowy
Zespół w składzie: Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, Dominik Palka – gitara
Max Mucha – kontrabas, Mateusz Kluźniak – perkusja.

23:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Zespół Gamelanowy Ambasady Indonezji.

24:00 Teatr From Poland, Zaułek Wieluński 2
Koncert: Wojciech Waglewski – Mateusz Pospieszalski.

01:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Taperka w wykonaniu zespołu Pustki do filmu Aelita (ZSRR, 1924 reż. Jakow Protazanow).

WYSTAWY:

16:00 – 24:00 Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica
Wystawa pt. Warsztat Jana Matejki, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie (19:00 – 20:00 zwiedzanie z przewodnikiem).

16:00 – 24:00 Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21
Wystawa pt. Nauki dawne i niedawne z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (19:00 – 20:00 zwiedzanie z przewodnikiem)
18:00 Popularnie o astronomii… wykład dr Bogdana Wszołka z Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

16:00- 24:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Wystawa pt. Portrety wielkich Polaków ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie
Malarstwo współczesne ze zbiorów Regionalnego Towarzystwa Zachęty
Sztuk Pięknych w Częstochowie.

16:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr Wł. Biegańskiego, Al. NMP
Dziecięcy świat w literaturze – wystawa ze zbiorów prywatnych
Małgorzaty i Juliusza Sętowskich.

17:00 – 24:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Wystawa Szymona Świętochowskiego Fotografia inscenizowana (możliwość zwiedzania między imprezami).

18:00 – 24:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Sala Śląska
Okno na Mistrza 3 – malarstwo Włodzimierza Karankiewicza
Sala Poplenerowa
Młode malarstwo krakowskie cz. I – Ucieczka z Bunkra
Galeria Antresola
Widmowe Ogrody – malarstwo Arkadiusza Zająca
Sala Gobelinowa
Żywoty zwierząt – wystawa problemowa.

18:00 – 05:00 – Galeria Kredyt 0%, ul. Krakowska 11
Wystawa fotografii ja + ty = my – Aneta Lis
Wystawa malarstwa Kontur oka – Joanna Lewandowska.

19:00 Rue de Foch, ul. Focha 10
Pokój z kuchnią – malarstwo Michała Bieleckiego i Izabeli Turskiej

21:00 Ogródek piwny przy Hotelu Mercure, Al. NMP 68/74
Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie prezentuje happening Altei Leszczyńskiej pt. Flamenco – życie i cierpienie.

FILM:

22:00 Plac przed restauracją Pan Wu, Al. NMP 28
Filmy muzyczne oraz koncerty wyświetlane na ścianie DH Schott.
Niezależne teledyski, animacje, filmy, zapisy koncertów.
W repertuarze m. in.: Lucky People Center, Yeshe, Underworld, Ian Polley.

22:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
projekcja filmu muzycznego Stracone zachody miłości.

22:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
projekcja filmu Gadjo Dilo, reż. Tony Gatlif.

od 23:00 Kino Ośrodka Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Najśmieszniejsze fragmenty Nocy Reklamożerców – pokaz filmów reklamowych.

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE:

20:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
Spektakl Odyseja 2.

21:00 Teatr from Poland, Rynek Wieluński
Prorok – spektakl uliczny.

CIEKAWE PROPOZYCJE:

18:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr Wł. Biegańskiego,
Al. NMP 22, I piętro
Bezpłatna pracownia internetowa.

Od 18:00 Pub Oslo, ul. Korczaka 14
Warzenie piwa z Bractwem Piwnym połączone z degustacją

19:30 Teatr from Poland, Zaułek Wieluński 2
Spotkanie literackie z Mirką Szychowiak.
Muzyka na żywo i wizualizacja.

21:00 – 02:00 Stary Rynek
I Nocny Zlot Samochodów Nietypowych – pod patronatem RoadWarriors.

IMPREZY:

od 20:00 Stacherczak Art. Restaurant & Salsa fever, ul. Kościuszki
20:00 Salsoteka
21:00 lekcja pokazowa – prowadzi Salsa fever
22:00 pokaz w wykonaniu Salsa Sabrosa – Kraków
23:00 pokaz w wykonaniu Crambo Dance
24:00 Salsoteka.

od 20:00 Pub Zebrano, Al. NMP 53
Clubbing PRL – u, czyli disco – funk kontra house music – Edycja 2
Za gramofonami: dj. Zibi M, dj. Da Lime, Pancho dj, dj Igo (Tychy), dj Buli
Wizualizacje. Taniec z ogniem.

21:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Spotkanie z Japonią, w programie m.in. sztuka zakładania kimona, sztuka origami, japońska muzyka, pokaz japońskiej kaligrafii.

21:00 Teatr from Poland, Zaułek Wieluński 2
Natural Traszysz & DJ Wisnia.

21:00 Club C4, Al. NMP 3
GARDEBEAT
Muzyka plus wizualizacje, za gramofonami: LEMON, SC. DRIVER, CURE, VJ. MAGIE.

21:00 Viva Pub, ul. Kościuszki 9a
Gorączka Sobotniej Nocy – muzyka dance, disco polo i jeszcze więcej!
Kicz Party.

21:00 Klub Rura, Al. NMP 38
Hip – hop party – impreza do białego rana
DJ ABERD + gość, DJ Przeplach, Mc Lajosz, Mc Bohater, gruboskórnokrutni.

PLENER:

17:00 – 19:00 Skwer „Solidarności” – przy fontannie
(między ul. Śląską, Waszyngtona i Nowowiejskiego)
Opowieści z Narnii czyta Antoni Rot – aktor Teatru im. A. Mickiewicza
w Częstochowie.
Ilustrowanie prezentowanych tekstów przez dzieci pod kierunkiem artysty plastyka Mariana Panka.

Park Staszica 17:00 – 06:00 – Muzyka elektroniczna
Punk disCorporation (disco-punk) – 17:00,
Electro Candy – 18:00, 24:00, 01:00, 04:00, 05:00,
Tina Tuner – 19:00, 02:00,
Trzcina – 20:00, 21:00, 23:00, 06:00,
Techne – 21:00, 06:00,
Pol Rax – 22:00, 03:00.
18:00 – 02:00 – Świt Festiwal – tunning ciuchów
21:00 – 24:00 – Prezentacja Polskiej Młodej Grafiki

Od 18:00 – 23:00 Plac Biegańskiego
Świt Festiwal.
Pokazy i warsztaty breakdance i zośki prowadzone przez ludzi z grup: Maniac i Dexdo oraz zośkowy golf przy akompaniamencie b – boyów – grupa Illusion. Prowadzenie: Sanczo ze Stylowej Spółki Społem.

Od 18:00, III Al. NMP
Działania artystyczne Grupy Podest
Pokazy żonglerki, puszczania ogromnych baniek, chodzenia na szczudłach

od 19:00 Al. NMP 49
Łódzka Scena Pantomimy – Etiudy uliczne.

19:00 – 22:00 II Al. NMP
Poezję Ludmiły Marjańskiej, Jerzego Lieberta i Ks. Jana Twardowskiego czytają aktorzy Teatru From Poland: Wojtek Kowalski i Artur Dróżdż.

21:00 i 22.00 Miejska Galeria Sztuki – plac przed Galerią, Al. NMP 64
Demonologia, grande Mefisto z Aniołem Stróżem
Teatr Żywiołów Vertallen z Nysy – spektakl tancerzy ognia.

24:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Mydlane fajerwerki – pokaz z wieży Ratusza setek kolorowych baniek mydlanych puszczanych przy dźwiękach muzyki klasycznej.

Atrakcje:

20:00 – 23:00 Aleje Najświętszej Maryi Panny
Koncertowy Autobus Piętrowy
Koncert Kanału Audytywnego w dwupoziomowym, brytyjskim autobusie jeżdżącym Alejami Częstochowy.