7. Noc Kulturalna

MUZYKA

18:00-3:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Muzyczne Podwórko – plenerowe koncerty zespołów:
Elephant Stone (18:00)
PCTV (19:00)
Bajzel (20:00)
POGODNO (22:00)
sound systemy od godz. 24:00

19:00-21:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Chopin – Ratusz – Zagórski

19:00 i 21:30 Muzeum Pielgrzymowania, Al. NMP 47
Koncerty balkonowe: „Musicalowa Noc” w wykonaniu Marzeny Konowalskiej oraz prezentacja duetu trębaczy

20:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Stachuriada – widowisko muzyczne przygotowane przez Miejski Dom Kultury w Blachowni

20:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
Coffeenight 2
Koncert jazzowy: Pospieszalscy i goście

20:00 Cafe Zebrano, Al. NMP 53
Częstochowa budzi się nocą , czyli disco funk vs. house music vol. VII

20:00 Klubokawiarnia Duquesa, Al. NMP 32/22
Piano Bar z Richardem Hansonem

20:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Gorączka Sobotniej Nocy – impreza taneczna

20:00 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Koncert zespołów:
Pi Band-Fair of Noise
Josh Lawrence & Damage Control

20:00-5:00 Café Belg, Al. NMP 32
Koncert  zespołu Another Groove (20:00)
Koncert ukraińskiego zespołu Ludy Dobri  (24:00)
impreza taneczna – Stanislav Kyryllov i DJ Johnny Brooklyn (2:00)

20:30 Klub Restauracja Nowoteka, ul. Kopernika 16/18
Koncert Jacka Stefanika, aktora Grupy Rafała Kmity, promujący najnowszą płytę pt. „Ćma”

21:00 Altana w Parku Stanisława Staszica
Koncert duetu akordeonowego Emotion: Klaudia Janoszka i Mateusz Chmielewski

21:00 Klub Rura, Al. NMP 38
Muzyczny Performance
imprezę poprowadzą: Jacek Sienkiewicz, Ex-Or, Philipp Kosel, Deliryk
oprawa wizualna: VJ Debst

21:00 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
Recital pieśni dawnej muzyki angielskiej, hiszpańskiej i galicyjskiej w wykonaniu Susany Raso i Łukasza Gaszlera

21:00-4:00 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
7+7+7=7 – 7 DJ’s, 7 gatunków muzyki elektronicznej, 7 godzin

20:30 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Fantastyczne światy – koncert zespołów metalowych: Nosferatis i Noise Dicks

22:00-1:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Noc Chopinowska:
Recital fortepianowy Tadeusza Domanowskiego (22:00)
„Chopin po turecku” w wykonaniu zespołu Lechistan (23:30)

22:00-2:00 Teatr „S”, ul. Kościuszki 1 (podziemia D. H. Schott)
Częstochowska Młoda Scena Jazzowa

22:00 Restauracja Japońska Edo, ul. Kopernika 22
Wiersze Haiku i polska poezja śpiewana

22:30 Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20
Wieczór autorski Tomasza Żółtko

23:00 Klub Muzyczny ASK, Al. NMP 61
Koncert bluesowy: Wielebny Blues Band

23:00 Klub Teatr from Poland, Al. NMP 2
Bakshish Sound System

WYSTAWY

16:00-24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Koziołek Matołek i inne zwierzęta” – wystawa prac dzieci uczestniczących w Plenerze Rodzinnym 6. Nocy Kulturalnej

17:00 – 24:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Dom na fotografii – wystawy fotograficzne 7. Triennale Sztuki Sacrum
Wojciech Prażmowski „Ogrody polskie. Varia śląskie. Dom droga istnienia”

18:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Carpe Diem – zbiorowa wystawa fotografii częstochowskich fotoreporterów

18:00-24:00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Piotr Naliwajko „Męska rzecz” – malarstwo

19:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
Wernisaż wystawy Mariusza Gosławskiego – prace malowane kawą

20:00-5:00 Café Belg, Al. NMP 32
Wystawa ukraińskich ikon

20:00-22:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Etnograficzny, Park Stanisława Staszica
Etnograficzny remanent – bliżej Wajdy
Oprowadzanie po wystawie, prezentacja filmów

Wszystkie wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego: Ratuszu, Muzeum Pielgrzymowania, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica, Galerii Malarstwa i Rzeźby, Rezerwacie Archeologicznym, czynne w godz. 18.00 – 24.00.

TEATR I LITERATURA

18:30 Aula Wyższej Szkoły Lingwistycznej, ul. Kopernika 17/19
„Porady Dobrego Wojaka Szwejka” – autorski spektakl Wojciecha Kowalskiego

18:30 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
Spotkanie z dramatem – czytanie współczesnego utworu dramatycznego w wykonaniu aktorów Grupy Teatralnej „SKT naJana” oraz dyskusja z uczestnikami wydarzenia

19:00-21:00 II Al. NMP – przed Biblioteką Publiczną
„Komu książka, komu?” – Teatr Autorski Blee Piotra Nity na ulicy

20:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, scena kameralna
„Plaża” – reż. André Hübner-Ochodlo

21:00-24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Każdy czytać może” dziejący się w Częstochowie kryminał Aleksandra Wiernego pt. „Światło”
Dla czytających – niespodzianka

22:00 Podwórko przed Klubem Teatr from Poland, Al. NMP 2
„Hedoniści” – spektakl Teatru From Poland

23:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, scena duża
„Igraszki z diabłem”  – reż. Gabriel Gietzky

FILM

17:00-19:00 Alamo Bistro, ul. Focha 7/15 (przy Simple)
II Przegląd Częstochowskiej Twórczości Filmowej – Kino Offowe

18:30 Akademia im. Jana Długosza, Al. Armii Krajowej 13/15 sala nr 22
Projekcja filmu „Jeszcze nie wieczór”

20:30 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
Projekcja filmu kostiumowego „Człowiek w żelaznej masce”

22:00 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
Przegląd filmów Wytwórni Filmowej Chacifde

22:30 Ośrodek Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Musicalowa Noc
„Nine” – reż. Rob Marshall
„Sweeney Todd – demoniczny golibroda z Fleet Street” – reż. Tim Burton

CIEKAWE PROPOZYCJE

16:00-22:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Fantastyczne światy
graffiti fasadowe 3D w wykonaniu grupy Monstfur i Cezarego Łopacińskiego (16:00-22:00)
warsztaty plastyczne – prowadzenie: Paulina Ortenburger i Agata Orman (18:00-21:00)

16:00-22:00 III Al. NMP
Artystyczna Aleja III – młodzi adepci sztuki w plenerze

17:00-21:00 Park Stanisława Staszica – obok Altany
Wioska Indiańska

17:00-24:00 Gra miejska – plan gry stanowi dodatek do karnetu

18:00 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Warsztaty Salsy oraz pokaz hip hopu – Studio Tańca i Ruchu „Impact”

18:00 Pub Hipnoza, Al. Kościuszki 14/17
„Bractwo Beta” zaprasza
impreza w stylu amerykańskiej prywatki – prowadzi DJ Afro America
szalone show „Pralka Frania” – pokaz przygotowania drinka w pralce

19:00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Dziki Zachód w Bostonie
opowieści o dziejach Dzikiego Zachodu
stoły krupierskie
imprezę prowadzi DJ One Shot

19:00 Bavarianhaus, Al. Wolności 19
Bractwo Piwne uczy warzyć piwo w domu

19:00-23:00 Planetarium IF AJD, Al. Armii Krajowej 13/15
Pokazy w Kinie Sferycznym (co godzinę)

20:00-22:00 Pracownia artystyczna Jacka Sztuki, Al. NMP 75/20
Jak Sztuka robi sztukę?

22:00 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
pokaz średniowiecznych walk rycerskich – Bractwo Rycerskie DWUGRYF z Częstochowy (22:00)
pokaz „Masek Weneckich” autorstwa Dominiki Radkowskiej (22:30)

IMPREZY DLA DZIECI

15:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
„Sznurkowe Skrzaty” – spektakl Teatru „Wielkie Koło”

16:00-18:00 Skwer Solidarności – okolice fontanny od ul. Waszyngtona
Rodzinny Plener Malarski pt. „Czerwony Kapturek” – prowadzą Antoni Rot i Tadeusz Rzeźnik

17:00-19:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy w Parku Stanisława Staszica
Spotkanie dla rodzin z dziećmi na wystawie interaktywnej pt. „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”

18:00 Plac Biegańskiego
„Tańczące Giganty” – spektakl Teatru MOMO