Szafa pełna kultury

Szafa pełna kultury nawiązuje do znanych w innych miastach szaf (giveboxów) do dzielenia się różnymi przedmiotami, opartych na wartości sharing is caring, co oznacza wprost, że dzielenie to dbanie. Dlatego chcemy gorąco zachęcić do tego także mieszkańców Częstochowy.

Szafa pełna kultury, zorganizowana w ramach Nocy Kulturalnej, będzie umiejscowiona w Ogrodzie Publicznym, co w bezpośredni sposób nawiązuje do idei wspólnotowości i zachęca do tego, by spotkać się, porozmawiać, wymienić ciekawą historią, a także przedmioty, które mogą mieć przeróżną wartość.

W takiej szafie możesz więc coś anonimowo zostawić, ale też równie anonimowo zabrać. Do tego bezpłatnie. Najważniejsze, by jednak całość dotyczyła kulturalnych artefaktów. Może to być stary bilet z niezwykłego koncertu, który już nie jest ci potrzebny, czy też pocztówka, z którą nie masz co zrobić. Być może dla kogoś będzie to niesamowita pamiątka lub dodatkowa rzecz do kolekcji. Może to być także książka, płyta, kolekcjonerska koszulka, duplikat czasopisma, cokolwiek, czym chcesz się podzielić z innymi.

Przy okazji będzie można opowiedzieć innym, jaka historia związana jest z danym przedmiotem. Dzielimy się bowiem nie tylko rzeczami materialnymi, ale także wspomnieniami, przeżyciami, tym, co nierzadko cenniejsze i ważniejsze.

Już wkrótce więcej szczegółów!