13. Noc Kulturalna

Legenda:
[M] – muzyka; [SZ] – sztuki wizualne; [T] – teatr; [TC] – taniec; [F] – film;
[D] – dla dzieci [R] – różności

17:47-18:00

Uroczyste rozpoczęcie "13. Nocy Kulturalnej" [R]

Plac Biegańskiego

 
18:00-01:00

Mega kolorowanie [R], [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-01:00

Still life - złóż martwą naturę [R], [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-01:00

Fotościanka monidło [R]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-01:00

Nocne zwiedzanie wystaw programowych Miejskiej Galerii Sztuki [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-18:30

Wernisaż wystawy fotografii Darii Ulman [SZ]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

 
18:00-18:30

Udostępnienie wystawy malarstwa Gabrieli Kowalskiej pt. "Portrety" [SZ]

Cafe Belg, Al. NMP 32

 
18:00-19:00

Tomasz Kmiecik przedstawia - koncert Agaty Ślazyk [M]

Altana w Parku im. St. Staszica

 
18:00-19:00

"Metafizyka prowincji w malarstwie Jerzego Dudy-Gracza" - wykład Elżbiety Hak, doktorantki AJD w Częstochowie [R]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Al. NMP 45

 
18:00-19:00

Spektakl Teatru Oczami Brata [T]

Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Przemysłowa 14/16, wejście od ul. Mielczarskiego 20

 
18:00-19:00

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - Kultura DIY - Bractwo Piwne zaprasza na spotkanie z Wojciechem Warzyszyńskim [R]

Piwiarnia, Al. NMP 31

 
18:00-19:00

"Ethno Electro" - warsztaty gry na bębnach etnicznych dla początkujących, rytmy orientalne i północnoafrykańskie; instrumenty dostępne na miejscu [W]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

 
18:00-19:30

Klub Toastmasters Częstochowa zaprasza na spotkanie pt. "Zainspiruj mnie" [R]

Manhattan Caffe ul. Wały Dwernickiego 11 (Biznes Centrum)

 
18:00-20:00

"Znalazłem skarb" - wykopaliska archeologiczne pod nadzorem archeologów z Muzeum Częstochowskiego [D], [R]

Ogródek przy Galerii Dobrej Sztuki, Al. NMP 47

 
18:00-21:00

Stowarzyszenie Polsko-Włoskie "Due Terre" zaprasza na wieczór "Italia in fiesta" [R]

Kamieniczka.eu, ul. Targowa 1

 
18:00-21:00

Uszy do góry! Warsztaty graficzne ozdabiania toreb [R]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-21:00

ZetPeTe i CPM zapraszają do "Labiryntu Wyobraźni" [D], [R]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

 
18:00-21:00

Portret z ....zabierz ze sobą kogoś lub coś i z nim zapozuj [SZ], [R]

Klubokawiarnia Pestka, Al. NMP 37

 
18:00-21:00

Poznaj Hip Hop Kulturę z Przybij Piątkę - Jam (graffiti, taniec, rap, freestyle) [R]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

 
18:00-21:00

Bard zaprasza na pokaz Gry Carcassonne [R]

Stary Rynek

 
18:00-22:00

Noc z częstochowskimi mozaikami (gra miejska) [R]

start: Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

 
18:00-22:00

IMPREZA TOWARZYSZĄCA - Food Camp Częstochowa, Organizator - Idea House [R]

Plac Biegańskiego

 
18:15-20:00

"Morze" - wspólny koncert dwóch częstochowskich zespołów: zespołu tańca irlandzkiego Irish Steps oraz zespołu szantowego oJ TaM [M], [TC]

IV LO im. Henryka Sienkiewicza, Al. NMP 56

 
18:30-19:30

Koncert zespołu Impast [M]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater", ul. Dąbrowskiego 1

 
18:30-19:30

Koncert Weroniki Zielińskiej [M]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

 
18:30-19:30

Otwarcie wystawy "Zło czai się wszędzie... - przestępstwo w dokumencie archiwalnym" [SZ]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

 
18:45-19:15

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Szczygła [SZ]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

 
19:00-20:00

Koncert jazzowy Coherence Quartet [M]

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, Sala Kameralna im. Krzysztofa Pośpiecha, ul. Wilsona 16

 
19:00-20:00

Kacper Kapsa & Jared FLK [M]

034 SHOT BAR

 
19:00-20:00

"Rap & Roll" - warsztaty "rap/kreatywność" [M], [W]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

 
19:00-20:00

"Ethno Electro" - warsztaty gry na bębnach etnicznych dla początkujących, rytmy zachodnioafrykańskie; instrumenty dostępne na miejscu [M], [W]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18


19:00-20:00

Otwarcie wystawy pt. "Kobieta w twórczości Szymona Wypycha" [SZ]

Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica

 
19:00-21:00

Golden Hen/DJ&Visual Set [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

 
19:00-21:00

Inscenizacja rozpraw sądowych opartych na faktach [R]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

 
19:00-22:00

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - Bractwo Piwne zaprasza na warsztaty DIY: domowe sery, chleb, wędliny, piwo i nalewki [R], [W]

Piwiarnia, Al. NMP 31

 
19:00-22:00

DobraNoc Kulturalnie [D], [R]

Czytelnia Biblioteki Publicznej, Al. NMP 22

 
19:15-19:45

"Nocne pejzaże" - wernisaż wystawy fotografii Romana Halaieva [SZ]

Zrewitalizowany obiekt poklasztorny parafii p.w. św. Zygmunta, ul. Krakowska 1 a

 
19:15-20:45

Piotr Hudysz zaprasza na pokaz gitarowej improwizacji oparty o tworzenie utworów na żywo [M]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

 
19:45-20:00

"Wyjść z cienia" - pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta [R]

Miejska Galeria Sztuki, Sala Gobelinowa, Al. NMP 64

 
19:45-21:00

Koncert zespołu 77FM "Dobry Wieczór z Mocą" [M]

Aula widowiskowa parafii p.w. św. Zygmunta ,ul. Krakowska 1

 
20:00-20:30

Pokazy jazdy na rolkach na grind box'ie - grupa 034 [R]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

 
20:00-20:30

Pokaz tańca "Etniczne twarze nocy" w wykonaniu Studio Tańca Nindei [TC]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

 
20:00-21:00

"Mały Książę" - autorski spektakl Tadeusza Kwinty [T]

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22

 
20:00-21:00

Otwarcie wystawy "Oj, wianeczku jak mi Cię żal... Strój Panny Młodej i akcesoria ślubne z przełomu XIX i XX wieku" [M], [R], [SZ]

Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica

 
20:00-21:15

Koncert Krzysztofa Niedźwieckiego [M]

Rue de Foch Pizzeria & Pub, ul. Focha 10

 
20:15-21:30

Koncert zespołu The PornFathers [M]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw. 40/43 (Biznes Centrum)

 
20:30-21:00

Pokaz jazdy na BMX na grind boksie - grupa Zou Crew [R]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

 
20:30-21:15

"Eklektycznie Elektrycznie" - koncert Blanki Bodziachowskiej i Szymona Witolda Zygonia [M]

Cafe Belg, Al. NMP 32

 
20:30-21:30

"Ethno Electro" - koncert bębniarskiej formacji Akuku! wraz z zaproszonymi gośćmi oraz wspólny drum session [M]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

 
20:30-21:30

"Rap & Roll" - "Sound System i rola Dubmastera" - Warsztaty z technik live Dub Mix [M], [W]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

 
20:30-21:30

"Cięcie - włosy ludu polskiego" [R], [SZ]

Lomobar, al. Wolności 2/4

 
20:30-21:45

Koncert jazzowy NSI Quartet [M]

PUB Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1

 
20:30-22:00

"Leśmian - indyjskie inspiracje" - koncert poetycki i wystawa fotografii podróżniczej Krzysztofa Muskalskiego "Indie" [M], [SZ]

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13 a

 
20:30-22:15

"Tuż przed Gdynią!" - projekcja filmu "Zjednoczone stany miłości" reż. Tomasz Wasilewski [F]

Kino studyjne OKF "Iluzja", Al. NMP 64

 
20:45-22:00

Koncert Erith [M]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"

 
21:00-02:00

Silent Disco by Night [R]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"

 
21:00-21:15

"Orfeusz" - spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca [TC], [T]

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, al. Armii Krajowej 23

 
21:00-22:00

Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich ekip [F]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

 
21:00-22:00

Zwiedzanie wystawy "Zło czai się wszędzie... - przestępstwo w dokumencie archiwalnym" [SZ]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

 
21:00-22:15

Post Love - koncert projektu Further Away [M]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

 
21:00-22:15

"Moral insanity. Tragedia ludzi głupich" na podstawie "Ich czworo. Tragedia ludzi głupich" Gabrieli Zapolskiej, spektakl Teatru PAPAHEMA z Białegostoku [T]

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15

 
21:00-22:15

"Rock i Blues jednoczące generacje" - koncert Tony Tarantula & his Bastards [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

 
21:00-22:15

Koncert zespołu Sugar Free [M]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

 
21:00-22:30

Warm up set [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
21:00-23:00

"Od Waldemara Miechowskiego wszystko się zaczęło... 70 lat sportu żużlowego w Częstochowie" [R], [SZ]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Al. NMP 45

 
21:15-22:15

Koncert Igi Kozackiej, akompaniuje Michał Ostalski [M]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

 
21:30-02:00

"Ethno Electro" - Ethno Goa PsyTrance Night, Primal (Deepersense, Chorzów) Proxima Centauri (Deepersense, Katowice) Dyz (Pharmacy Lab) Warlock (Ethno Trance) JahSter (Dream Dread Sound) [M]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

 
21:30-22:30

"Muzyczny przystanek" - koncert Piotra Szumlasa [M]

Cafe 29, Al. NMP 29

 
21:30-22:45

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert Masala Soundsystem [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

 
21:30-22:45

"Rap & Roll" - koncert zespołu "Kari On" [M]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

 
21:45-00:00

Steve Nash Dj Set [M]

Lomobar, al. Wolności 2/4

 
22:00-00:00

HaikuGenerator [R]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"

 
22:00-01:00

Tajemnicza Biblioteka [R]

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22

 
22:00-23:30

"Eklektycznie Elektrycznie" koncert grupy Sutari [M]

Cafe Belg, Al. NMP 32

 
22:00-23:30

"Noc z Kinem Polskim" - projekcja filmu "Moje córki krowy", reż. Kinga Dębska [F]

Cienema City Wolność, al. Kościuszki 5

 
22:15-03:00

"Folkonoc" - koncert z potańcówką kapeli Hajduki [M], [TC]

PUB Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1

 
22:30-01:45

"Tuż przed Gdynią!" - projekcja filmu "Planeta singli" reż. Mitja Okorn [F]

Kino studyjne OKF "Iluzja", Al. NMP 64

 
22:30-23:30

Oxford Drama [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
22:45-00:00

Koncert zespołu AmperA [M]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)

 
23:00-00:00

"Rock i Blues jednoczące generacje" - koncert Blues Junkres [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

 
23:00-00:00

"Duety" - koncert Hanny Stefaniak i Damiana Hyry [M]

Cafe Skrzynka, Dąbrowskiego 1

 
23:00-00:15

"Rap & Roll" - Rise Up Soundsystem [M]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23


23:00-03:00

Crazy 80's & 90's - Dark Asylum Team i goście [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

 
23:30-00:30

Rosalie [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
23:45-01:30

"Noc z Kinem Polskim" - projekcja filmu "Obce niebo" reż. Dariusz Gajewski [F]

Cinema City, al. Kościuszki 5

 
00:00-01:00

"Eklektycznie Elektrycznie " - koncert zespołu Krzywe Nogi [M]

Cafe Belg

 
00:00-01:15

Koncert zespołu Żywiołak [M]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"

 
00:50-02:20

"Tuż przed Gdynią!" - projekcja filmu "Kamper" reż. Łukasz Grzegorzek [F]

Kino studyjne OKF "Iluzja"


01:30-02:30

Zamilska [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
00:00-01:00

Gildia zaprasza na "Noc Zapomnianych Opowieści" by pośpiewać wspólnie klimatyczne pieśni [R]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

 
00:00-02:00

"Poznaj Hip Hop Kulturę z Przybij Piątkę - wykłady" - prowadzenie Piotr "Temps" Marciszewski i "Zulu Kuki" [R]

Centrum Promocji Młodych

 
00:30-01:30

Biernaski [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
00:30-03:00

"Rap & Roll" - wspólne improwizacje muzyczno-wokalne, połączenie rapu z innymi gatunkami muzycznymi [M], [R]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

 
00:50-02:50

"Noc z Kinem Polskim" - projekcja filmu "Bogowie" reż. Łukasz Palkowski [F]

Cienema City Wolność, al. Kościuszki 5

 
01:00-02:00

Gildia zaprasza na "Noc Zapomnianych Opowieści" - koncert Liz Katrin [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

 
02:00-02:30

Pokaz iluzji Dawida Nabiałka [R]

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"

 
02:00-03:00

Gildia zaprasza na "Noc Zapomnianych Opowieści " - występ Zespołu Tańców Dawnych "Secoli di Danza" [TC]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19


02:30-03:30

Thomas Langner [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

 
03:30-06:00

Jakob Salander & Alchemix [M]

Klub Rura, Al. NMP 38